Strefa kursanta

O nas

GMDSS.PL założyła dwójka fanatyków żeglarstwa, która w 2005 roku postanowiła złamać monopol na rynku polskich szkoleń radiowych. Początki były ciężkie bo urząd nie dopuszczał do siebie myśli, że może być inaczej.  Z czasem dzięki pełnemu zaangażowaniu, przekonaniu w słuszność naszej sprawy oraz pomocy życzliwych osób, udało nam się stworzyć alternatywę dla polskich wodniaków. Udało się to również dlatego, iż stały za nami międzynarodowe umowy, konwencje morskie, kluby żeglarskie i ... mieliśmy szczęście.

Wówczas Polska wydawała świadectwa terminowe - 5 letnie, nie było powołanej organizacji oraz ustalonego programu szkoleniowego. Kilka klubów i firm w kraju prowadziło szkolenia w oparciu o zebrane po znajomych kserokopie, często zupełnie nie mając pojęcia jak powinny wyglądać procedury radiowe. Poza literaturą profesjonalną (akademicką), nie istniała żadna pozycja traktująca o radiu i jego obsłudze. Przez parę dni kursu nie było styczności z radiem, wszystko odbywało się w teorii na kartce i to z błędami. Kursy trwały 5 dni, podczas których należało nauczyć się na pamięć częstotliwości poszczególnych kanałów lub usługi rozliczania połączeń telefonicznych typu; radio VHF - stacja brzegowa- telefon stacjonarny (usługa ta nie działa od wielu lat), itp, itd... Egzaminy można było zdawać co parę miesięcy w Warszawie, Gdyni i Szczecinie, czasem komisja po wcześniejszym ustaleniu terminu i potwierdzeniu liczebności grupy, była skłonna przyjechać do innego miasta (u mnie na egzaminie w Gdańsku było 6 osób komisji z URTiP-u i czekaliśmy na ich przybycie ponad 2 miesiące). 

Na to wszystko pojawiliśmy się my, z kursem jednodniowym, zestawem treningowych radyjek morskich, dedykowanymi prezentacjami multimedialnymi RYA i materiałami szkoleniowymi, a co najgorsze z jednoosobowym egzaminatorem we własnej osobie, który wymaga jedynie rzeczowej, praktycznej wiedzy i kończy kurs bezstresowym testem.
To wszystko wywołało wielki szum w mediach i światku żeglarskim, zmusiło również urzędy do zmiany praktyki, ale o tym opowiemy przy okazji w tawernie.

Dzięki temu wszystkiemu mieliśmy okazję przeprowadzić około 1000 szkoleń w bezstresowej, miłej atmosferze ze świadomością, że coś po nas zostaje. Umożliwiło nam to podniesienie swoich kwalifikacji i dopracować program kursu do (jak nam się wydaje)  bardzo wysokiego poziomu.
Wielu naszych kursantów utrzymuje z nami ciągły kontakt, żeglując, spotykając się oraz polecając nas innym. Czasem pisano o nas w gazetach, na grupach i forach dyskusyjnych, jedną z takich dłuższych wypowiedzi można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy na nasze kursy abyście mogli przekonać się sami ...

z żeglarskimi pozdrowieniami
załoga Gmdss.pl

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem RYA
 

 

 

Kurs SRC ( Short Range Certificate ) – certyfikat radiooperatora krótkiego zasięgu 
Kurs VHF ( Very High Frequency ) – tzw. “Ukf-ka” 
Kurs DSC ( Digital Selective Calling ) – cyfrowe selektywne wywołanie. 
Kurs GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System) – morski światowy system łączności alarmowej i bezpieczeństwa

  t

 • 860 zł 749 zł
  Radiotelefon Standard Horizon GX-1100E
 • t

 • 1260 zł 1179 zł
  Najpopularniejszy model RAYMARINE Ray49E
 • t

 • 825 zł 646 zł
  Nowy model słynego NEPTUNA firmy Midland
 • nt

 • 1120 zł 972 zł
  Icom M411 bazowo-przenośny
 • nn