Strefa kursanta

Kurs SRC

Oferowany przez nas kurs radiooperatora SRC trwa 3-5 godzin, kończy się egzaminem (w tym samym miejscu) i przeprowadzany jest w małych grupach, w różnych miastach Polski lub w wybranym przez Ciebie miejscu (dowiedz się jak zamówić indywidualny kurs). Sesje objazdowe po Polsce odbywają się w odstępach około jednego - dwóch miesięcy. W czasie pojedynczej sesji odwiedzamy główne miasta środkowej, południowej i północnej Polski - zobacz TERMINARZ.

CZEGO I JAK UCZYMY ?
Koncentrujemy się na ważnych zagadnieniach dotyczących korespondencji radiowej. Nie będziemy Was uczyć, na jakiej częstotliwości nadają poszczególne kanały, jakie są rodzaje modulacji fali, natomiast będziemy dużo czasu spędzać na praktycznym używaniu radia. Czy ktoś wie, na jakiej częstotliwości działają nasze telefony komórkowe? Myślę, że nie – mimo to wszyscy potrafimy przez nie rozmawiać. Każdy natomiast powinien wiedzieć, jakie formuły obowiązują podczas akcji ratunkowej czy przy wywołaniu innej jednostki.

Kurs zaczyna się rano (weekendy) lub wieczorem, z krótkimi przerwami, trwa do 3 - 5 godzin. Po zakończeniu ćwiczeń, każdy z Was jest w stanie zaprezentować umiejętność praktycznej obsługi radia z przystawką DSC, umie odebrać i nadać komunikaty oraz zna zasady korespondencji radiowej. Pod koniec zajęć piszemy krótki test jednokrotnego wyboru z dwoma pytaniami opisowymi. Warto dodać, iż każdy z zarejestrowanych kursantów otrzymuje dostęp do osobistej strefy logowania, w której może pobrać materiały szkoleniowe oraz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą elektronicznie generowanego testu. Testy tworzą się losowo w oparciu o pytania egzaminacyjne, a nadzorujący algorytm dopasowuje zestawy w odniesieniu do wcześniejszych wyników. Więcej o STREFIE KURSANTA napisaliśmy TUTAJ.

SPRZĘT
Zajęcia praktyczne odbywają się na rzeczywistych radiach morskich ICOM M411, a nie na symulatorach komputerowych. Radia te są powszechnie spotykane na jednostkach czarterowych i na półkach sklepowych całego świata.
Icom przygotował dla nas specjalne zestawy treningowe (pozbawione końcówki mocy), które umożliwiają nadawanie i odbieranie komunikatów DSC oraz procedur głosowych nawet w warunkach portowych. Komunikacja odbywa się po kablu sieciowym dzięki czemu możemy bezpiecznie prowadzić zajęcia w portach i na statkach, z pełnym odwzorowaniem rzeczywistości (słyszymy rozmowy blisko przepływających jednostek, a w tym czasie wysyłamy i odbieramy sygnały DISTRESS).

DLACZEGO U NAS ?
U nas nie stracicie paru dni na wkuwanie wiadomości, których nigdy nie wykorzystacie, nie będziecie musieli brać urlopu lub jechać specjalnie na egzamin w innym terminie i do innego miasta. Wszystko załatwicie w jeden dzień, w jednym miejscu,  zdobywając przy tym praktyczną wiedzę i przydatne umiejętności.
Uczymy tak długo aż pomyślnie zdacie egzamin. Całość prowadzona jest w bardzo bezstresowy sposób.
Dla nas najważniejsza jest skuteczność edukacji i Wasze zadowolenie, a największą nagrodą - dobra opinia. Najbardziej cieszą nas niezależne wypowiedzi np. TUTAJ, na  i innych forach żeglarskich.

KURS (zobacz szczegółowy program kursu)
Kurs prowadzony jest w języku polskim, materiały szkoleniowe są po polsku, procedury radiowe odbywają się w języku angielskim lub polskim (zależy od woli kursanta - preferujemy angielski), test jest w języku angielskim ale dla chętnych dysponujemy tłumaczeniami.  Każdy z kursantów otrzymuje książke w małym wygodnym formacie, którą zawsze może zabrać ze sobą w rejs. Preferowana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zrozumienia tekstu, ale nie jest to warunek udziału w kursie.

PATENT i POTWIERDZENIE ZDANIA EGZAMINU
Patent wysyłany jest bezpośrednio z Anglii na wskazany w formularzu adres korespondencyjny lub od nas z biura. Trwa to od 3 do 8 tygodni od momentu zakończenia kursu.
Po pomyślnie zdanym egzaminie każdy z kursantów może otrzymać pisemne potwierdzenie (PDF) o tym, iż zdał egzamin i oczekuje na wydanie certyfikatu. Ten dokument pozwala czarterować jachty w Chorwacji i prowadzić rejsy. Do tej pory wystawiliśmy kilkaset takich potwierdzeń i nigdy nie słyszeliśmy o jego zakwestionowaniu przez jakiekolwiek służby morskie.

WAŻNOŚĆ i OBOWIĄZYWANIE PATENTU
Patent jest ważny na całym świecie (również i w Polsce), można na jego podstawie pływać w strefie GMDSS 1 oraz rejestrować stacje radiowe na prywatnych i komercyjnych jednostkach w odpowiednich urzędach danego kraju (w Polsce jest to Urząd Komunikacji Elektronicznej).

KURSANT MUSI MIEĆ ZE SOBĄ:
- zdjęcie o wymiarach 3,5 na 4,5 cm (nowego lub starego typu, czarno białe lub kolorowe),
- spinacz do zdjęcia,
- równowartość 60 funtów bytyjskich w złotówkach (zmiana opłaty od 01.2014), dokładną kwotę podajemy na kilka dni przed kursem (prosimy o przynoszenie odliczonej gotówki),
- kartki/zeszyt i coś do pisania,
- dobry humor

PEŁNE KOSZTY KURSU SRC WRAZ Z EGZAMINEM:
kurs z egzaminem kosztuje  350 zł.
książka - 45 zł.
wydanie certyfikatu - 60 GBP (funt brytyjski). Opłatę pobieramy w złotówkach, dokładną kwotę podajemy na kilka dni przed kursem.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE
można pobrać ze STREFY KURSANTA lub za pomocą tego LINKA - plik jest zabezpieczony hasłem, które kursant otrzymuje tydzień przed kursem po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz terminowym opłaceniu zaliczki.

UWAGA- Od stycznia 2014 r. weszły w życie nowe przepisy, wydane przez RYA. Zgodnie z nimi każdy kursant zobowiązany jest przejść dedykowane szkolenie komputerowe. Po jego ukończeniu należy podejść do pre-testu i wysłać nam mailem uzyskany certyfikat. Kurs elektroniczny można przerobić przed lub po szkoleniu. Dostęp do systemu wliczony jest w cenę i udostępniany 3-5 dni przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć.

  t

 • 860 zł 749 zł
  Radiotelefon Standard Horizon GX-1100E
 • t

 • 1260 zł 1179 zł
  Najpopularniejszy model RAYMARINE Ray49E
 • t

 • 825 zł 646 zł
  Nowy model słynego NEPTUNA firmy Midland
 • t

 • 890 zł 749 zł
  Radio ręczne Standard Horizon HX-280
 • t

 • 1120 zł 972 zł
  Icom M411 bazowo-przenośny
 • t

 • 4150 zł 3930 zł
  Wskaźnik wielofunkcyjny Lowrance HDS-5
 • t

 • 411 zł 356 zł
  Profesjonalna antena GPS Comar AG-100
 • Terminarz

  Najbliższy kurs - Warszawa godz.18:00
  Termin: 04.09.2015 pt.
  Wolne miejsca: TAK

  Zobacz cały terminarz
tel +48 58 732 17 45
office@gmdss.pl