Strefa kursanta

Kurs SRC

Oferowany przez nas kurs radiooperatora SRC składa się z części internetowej i części praktycznej wraz z egazaminem, która łącznie trwa 2-5 godzin w zależności od wielkości grupy. Sesje objazdowe po Polsce odbywają się w odstępach około jednego - dwóch miesięcy. W czasie pojedynczej sesji odwiedzamy główne miasta środkowej, południowej i północnej Polski - zobacz TERMINARZ


CZEGO I JAK UCZYMY ?
Koncentrujemy się na ważnych zagadnieniach dotyczących korespondencji radiowej. Nie będziemy Was uczyć, na jakiej częstotliwości nadają poszczególne kanały, jakie są rodzaje modulacji fali, natomiast będziemy dużo czasu spędzać na praktycznym używaniu radia. Czy ktoś wie, na jakiej częstotliwości działają nasze telefony komórkowe? Myślę, że nie – mimo to wszyscy potrafimy przez nie rozmawiać. Każdy natomiast powinien wiedzieć, jakie formuły obowiązują podczas akcji ratunkowej czy przy wywołaniu innej jednostki.

Po zakończeniu ćwiczeń, każdy z Was jest w stanie zaprezentować umiejętność praktycznej obsługi radia z przystawką DSC, umie odebrać i nadać komunikaty oraz zna zasady korespondencji radiowej. Pod koniec zajęć piszemy krótki test jednokrotnego wyboru z dwoma pytaniami opisowymi. Warto dodać, iż każdy z zarejestrowanych kursantów otrzymuje dostęp do strefy kursanta, w której może pobrać materiały szkoleniowe oraz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą elektronicznie generowanego testu. Testy tworzą się losowo w oparciu o pytania egzaminacyjne, a nadzorujący algorytm dopasowuje zestawy w odniesieniu do wcześniejszych wyników. Więcej o STREFIE KURSANTA napisaliśmy TUTAJ.

SPRZĘT
Zajęcia praktyczne odbywają się na rzeczywistych radiach morskich ICOM M411, a nie na symulatorach komputerowych. Radia te są powszechnie spotykane na jednostkach czarterowych i na półkach sklepowych całego świata.
Icom przygotował dla nas specjalne zestawy treningowe (pozbawione końcówki mocy), które umożliwiają nadawanie i odbieranie komunikatów DSC oraz procedur głosowych nawet w warunkach portowych. Komunikacja odbywa się po kablu sieciowym dzięki czemu możemy bezpiecznie prowadzić zajęcia w portach i na statkach, z pełnym odwzorowaniem rzeczywistości (słyszymy rozmowy blisko przepływających jednostek, a w tym czasie wysyłamy i odbieramy sygnały DISTRESS). 

DLACZEGO U NAS ?
U nas nie stracicie paru dni na wkuwanie wiadomości, których nigdy nie wykorzystacie, nie będziecie musieli brać urlopu lub jechać specjalnie na egzamin w innym terminie i do innego miasta. Wszystko załatwicie w jeden dzień, w jednym miejscu,  zdobywając przy tym praktyczną wiedzę i przydatne umiejętności.
Uczymy tak długo aż pomyślnie zdacie egzamin. Całość prowadzona jest w bardzo bezstresowy sposób.
Dla nas najważniejsza jest skuteczność edukacji i Wasze zadowolenie, a największą nagrodą - dobra opinia. Najbardziej cieszą nas niezależne wypowiedzi np. TUTAJ, na  i innych forach żeglarskich.

JAK WYGLĄDA KURS ON-LINE?
Każdemu uczestnikowi kursu przydzielany jest indywidualny login i hasło i na jego podstawie otrzymuje on dostęp do systemu RYA. Po uzupełnieniu wszelkich niezbędnych danych należy ściągnąć aplikację i w dogodnym terminie zapoznać się z materiałami. Wszelkie informacje, udostępniane w prezentacji zostały przygotowane przez brytyjską organizację RYA i są w języku angielskim. Pobrany program umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności, nagrywanie i odsłuchiwanie komunikatów na symulatorze, a przede wszystkim przyswojenie wiedzy, niezbędnej do zdania końcowego egzaminu i porozumiewania się przez radio. Szkolenie dzieli się na 7 rozdziałów. Program automatycznie zapamiętuje, z którym tematem słuchacz już się zapoznał. Dzięki temu, kurs można przechodzić nawet przez kilka dni, bez konieczności powtarzania przerobionych już pozycji. Dostęp do szkolenia jest nieograniczony i można do niego wracać również po otrzymaniu certyfikatu. 

ELEKTRONICZNY PRE-TEST
Po przerobieniu wszystkich modułów, kursant musi przystąpić do pre-testu on-line, który jest w języku angielskim. Składa się on z 25 zamkniętych pytań. W razie niepowodzenia można do niego podejść trzykrotnie. Test nie ma ograniczeń czasowych. Oznacza to, że można go wypełniać we własnym tempie i spokojnie zastanowić się nad każdą z odpowiedzi. Po jego zaliczeniu system generuje imienny certyfikat, który jest jednocześnie potwierdzniem przejścia szkolenia. Po ukończeniu kursu komputerowego należy przystąpić do egzaminu.

MINIMALNE WYMAGANIA SYSTEMOWE
Komputer, na którym możliwe jest przejście szkolenia musi spełniać następujące minimalne wymagania systemowe:
- dostęp do stałego łącza internetowego lub mobilnego w zasięgu 3G
- rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024x768
- mikrofon i głośniki/ słuchawki (do nagrywania procedur radiowych). 
- Mac model 2008 lub późniejszy, procesor Intel OS X 10.5 i wyższe
- PC Windows Vista lub późniejszy, procesor 2.1 GhZ, 512 MB RAM, karta dźwiękowa (aplikacja nie instaluje się na systemach Win XP i starszych) 
- Quicktime (do oglądania video) 

KURS (zobacz szczegółowy program kursu)
Część praktyczna kursu prowadzona jest w języku polskim, materiały szkoleniowe są po polsku, procedury radiowe odbywają się w języku angielskim lub polskim (zależy od woli kursanta - preferujemy angielski), test jest w języku angielskim ale dla chętnych dysponujemy tłumaczeniami.  Każdy z kursantów otrzymuje książke w małym wygodnym formacie, którą zawsze może zabrać ze sobą w rejs. Preferowana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zrozumienia tekstu.

PATENT i POTWIERDZENIE ZDANIA EGZAMINU
Patent wysyłany jest bezpośrednio z Anglii na wskazany w formularzu adres korespondencyjny lub od nas z biura. Trwa to od 3 do 8 tygodni od momentu zakończenia kursu.
Po pomyślnie zdanym egzaminie każdy z kursantów może otrzymać pisemne potwierdzenie (PDF) o tym, iż zdał egzamin i oczekuje na wydanie certyfikatu. Ten dokument pozwala czarterować jachty w Chorwacji i prowadzić rejsy. Do tej pory wystawiliśmy kilkaset takich potwierdzeń i nigdy nie słyszeliśmy o jego zakwestionowaniu przez jakiekolwiek służby morskie.

WAŻNOŚĆ i OBOWIĄZYWANIE PATENTU
Patent jest ważny na całym świecie (również i w Polsce), można na jego podstawie pływać w strefie GMDSS 1 oraz rejestrować stacje radiowe na prywatnych i komercyjnych jednostkach w odpowiednich urzędach danego kraju (w Polsce jest to Urząd Komunikacji Elektronicznej).

KURSANT MUSI MIEĆ ZE SOBĄ:
- zdjęcie o wymiarach 3,5 na 4,5 cm (nowego lub starego typu, czarno białe lub kolorowe),
- równowartość 60 funtów bytyjskich w złotówkach (informacje o kursie waluty przesyłamy mailowo),
- kartki/zeszyt i coś do pisania,
- dobry humor

PEŁNE KOSZTY KURSU SRC WRAZ Z EGZAMINEM:
kurs z egzaminem kosztuje  350 zł.
książka - 45 zł.
wydanie certyfikatu - 60 GBP (funt brytyjski). Opłatę pobieramy w złotówkach, dokładną kwotę podajemy na kilka dni przed kursem.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE
Uczestnik szkolenia otrzymuje również dostęp do strefy kursanta, z której może pobrać materiały szkoleniowe w języku polskim i zapoznać się z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

UWAGA - Zgodnie aktualnymi przepisami każdy kursant zobowiązany jest przejść dedykowane szkolenie komputerowe. Po jego ukończeniu należy podejść do pre-testu i wysłać nam mailem uzyskany certyfikat. Kurs elektroniczny można przerobić przed lub po szkoleniu. Dostęp do systemu wliczony jest w cenę i udostępniany 3-5 dni przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć.

  t

 • 860 zł 749 zł
  Radiotelefon Standard Horizon GX-1100E
 • t

 • 1260 zł 1179 zł
  Najpopularniejszy model RAYMARINE Ray49E
 • t

 • 825 zł 646 zł
  Nowy model słynego NEPTUNA firmy Midland
 • t

 • 890 zł 749 zł
  Radio ręczne Standard Horizon HX-280
 • t

 • 1120 zł 972 zł
  Icom M411 bazowo-przenośny
 • t

 • 4150 zł 3930 zł
  Wskaźnik wielofunkcyjny Lowrance HDS-5
 • t

 • 411 zł 356 zł
  Profesjonalna antena GPS Comar AG-100